Znajdź najtańszy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy lub chwilówkę z F.EDU.PL

Jakie są wady i zalety lokaty inwestycyjnej?

Lokata inwestycyjna jest ciekawą alternatywą dla osób, które chciałyby osiągać wysokie zyski, czego możliwość oferuje giełda papierów wartościowych, ale zarazem nie chcą ryzykować ponoszenia ewentualnych strat, które mogą wynikać z tego tytułu.

Lokata inwestycyjna polega na tym, że bank inwestuje nasze środki w takie instrumenty finansowe, które oferuje giełda. Dzięki temu mamy realne szanse na dobre zyski. Jednak nie otrzymamy całości tego zysku, bowiem pewną jego część odbierze bank, co wynika z odpowiednich regulaminów, które akceptujemy przy podpisywaniu umowy. Określa on także jaki procent ewentualnego zysku należy się temu bankowi. Przeważnie kreuje się to w ten sposób, że im większe jest oprocentowanie lokaty tym nasz udział w zyskach osiąganych na giełdzie jest mniejszy.

Jeżeli inwestycje giełdowe, które będzie dokonywał bank nie przyniosą spodziewanych zysków, a straty, wówczas po upływie terminu lokaty bank wypłaci nam nasz kapitał z odsetkami, które były gwarantowane, podobnie jak w przypadku lokaty terminowej. Jest jednak między nimi ta różnica, że w przypadku zysków z inwestycji giełdowych, wówczas i my zarobimy znacznie więcej.

Musimy jednak pamiętać, że podjęcie decyzji o zainwestowaniu naszych środków w ten rodzaj lokaty wiąże się z tym, że będą one zamrożone na bardzo długi czas. Również wcześniejsze zerwanie umowy może być dla nas niekorzystne, ponieważ nie dość, że stracimy odsetki to również w wielu przypadkach część środków, które zainwestowaliśmy. Dlatego też decyzja taka musi być bardzo dobrze przemyślana.

Sprawdź także zestawienia:
Eksperci kredytowi 2021
Kredyty konsolidacyjne 2021
Kredyty hipoteczne 2021
Kredyty gotówkowe 2021

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+