Znajdź najtańszy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy lub chwilówkę z F.EDU.PL

Kredyt 50/50, leasing i wynajem, czyli jak tanio nabyć samochód?

Wiele osób szuka sposobu na to, aby pozyskać pieniądze na zakup samochodu, ale jednocześnie nie przepłacać za kredyt. Jeżeli mamy w planach zakup nowego pojazdu, mamy dwa wyjścia – albo wydany na ten cel wszystkie oszczędności, albo zdecydujemy się na zaciągnięcie pożyczki. Czy jest możliwe tanie nabycie pojazdu?

Kredyt 50/50

Kredyt samochodowy to bardzo popularna forma finansowania zakupu pojazdu. Jeżeli mamy trochę oszczędności, warto rozważyć zaciągnięcie kredytu 50/50, który jest tańszy, niż zwykła pożyczka, jednak w ramach umowy musimy wnieść dosyć wysoki wkład własny, bo aż 50% wartości samochodu. Gdy zależy nam na zminimalizowaniu kosztów kredytu, jest to bardzo korzystne rozwiązanie, przy czym musimy mieć na uwadze to, że tego typu zobowiązanie finansowe należy spłacić w ciągu roku. Banki oferują różne warianty tego typu kredytu. Można podzielić koszty na trzy części, w tym wypadku kredytobiorca jest zobowiązany do wpłaty 30% wartości auta, 60% to pożyczka, którą należy uregulować w dwóch ratach, możliwe jest również ustalenie rat miesięcznych.

Leasing

Drugą i najpopularniejszą formą finansowania pojazdu jest leasing, z takiej opcją mogą korzystać nie tylko przedsiębiorcy, ale również zwykli konsumenci. Jest to rozwiązanie bardziej korzystne, niż kredyt samochodowy, koszty zaciągnięcia pożyczki będą niższe. Ważny aspektem jest to, że leasing nie obciąża zdolności kredytowej i można go uzyskać dużo łatwiej, niż kredyt.

Wynajem

Wynajem będzie korzystny dla osób, które prowadzą własną działalność gospodarczą. W tym wypadku z samochodu możemy korzystać na podstawie umowy najmu. Wypożyczenie pojazdu jest tańsze, niż jego zakup na kredyt czy leasing. Dużym plusem jest to, że po wygaśnięciu umowy możemy po prostu zwrócić pojazd lub wymienić go na inny. Decydując się na wynajem samochodu, należy pamiętać, że większość firm nakłada ograniczenia dotyczące ilości przejechanych kilometrów.

Sprawdź także zestawienia:
Eksperci kredytowi 2023
Kredyty konsolidacyjne 2023
Kredyty hipoteczne 2023
Kredyty gotówkowe 2023

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+