Znajdź najtańszy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy lub chwilówkę z F.EDU.PL

Jak zabezpieczyć pieniądze w podróży?

Większość z nas wybierając się za granicę, bierze ze sobą kartę płatniczą. Mimo to, z informacji podanych przez Visa, transakcji bezgotówkowych dokonuje tylko 41% badanych. Nie wiedzieć czemu, wciąż mamy większe zaufanie do gotówki.

Dokonywanie płatności kartą jest bezpieczniejsze niż płacenie gotówką, trzymając przy sobie pieniądze niestety narażamy się na kradzieże. Korzyści płynących z posługiwania się kartą płatniczą jest oczywiście więcej. Po pierwsze możemy skorzystać z usługi, która pozwala nam odzyskać pieniądze, gdy zakupiony towar nie spełnia naszych oczekiwań. Mowa oczywiście o chargebacku, który jest bardzo dobrym i praktycznym rozwiązaniem, szczególnie gdy przebywa się za granicą. Kartą warto również zapłacić za wycieczkę, jeśli zdecydowaliśmy się na wyjazd z biurem podróży. W przypadku, gdy firma zbankrutuje, albo zostaniemy oszukani i wycieczka okaże się niezgodna z opisem, to mamy szansę na szybsze odzyskanie swoich pieniędzy.

Gdy pieniądze zostaną nam skradzione, niestety są małe szanse na to, że je odzyskamy. W przypadku kradzieży karty płatniczej, sytuacja wygląda nieco inaczej, narazimy się na straty rzędu 150 euro nie więcej. Co ciekawe, jeśli dany bank nie umożliwia wyłączenia funkcji płatności zbliżeniowych, to klient nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności finansowej, gdy dojdzie do kradzieży i nieuprawnionego korzystania z jego pieniędzy zgromadzonych na karcie.

Dokładnie przeanalizuj koszty

Płacenie kartą jest bardzo wygodne i bezpieczniejsze, niż noszenie przy sobie gotówki, trzeba jednak przeanalizować koszty związane z przewalutowaniem. Każdy bank ma zawarte w swoim cenniku informacje odnoście kosztów operacji wykonywanych kartą za granicą. Opłaty za przewalutowanie czy wypłatę gotówki mogą być różne, w zależności od instytucji bankowej. Można też ustawić sobie limity na karcie, aby nie wydać więcej pieniędzy niż planujemy. Należy dokładnie przeanalizować wakacyjny budżet, abyśmy później nie byli zaskoczeni wydatkami. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest wzięcie karty płatniczej oraz gotówki na drobne wydatki.

Sprawdź także zestawienia:
Eksperci kredytowi 2023
Kredyty konsolidacyjne 2023
Kredyty hipoteczne 2023
Kredyty gotówkowe 2023

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+