Znajdź najtańszy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy lub chwilówkę z F.EDU.PL

5 sposobów płacenia przez Internet

W dzisiejszych czasach płatności internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Obecniechętniej dokonujemy transakcji bezgotówkowych, to bardzo wygodne i praktyczne rozwiązanie. W ten sposób można oszczędzić czas oraz uchronić się przed kradzieżą. Proces płacenia przez Internet sprowadza się do wprowadzenia odpowiednich danych oraz kilku kliknięć. Oczywiście taka forma płatności niesie ze sobą również pewne zagrożenia. Poniżej przedstawiamy 5 sposobów bezpiecznego płacenia przez Internet.

Wraz z rozwojem technologii pojawiło się kilka nowoczesnych form zawierania transakcji bezgotówkowych. Obecnie możemy zapłacić za produkty czy usługi nie tylko tradycyjnym przelewem, możliwości jest dużo więcej.

Płatność kartą płatniczą

Najprostszym rozwiązaniem jest dokonanie płatności za zakupy za pomocą karty płatniczej, przy czym nie trzeba logować się do bankowości elektronicznej. W tym wypadku wystarczy podać swoje dane osobowe oraz numery nadrukowane na karcie płatniczej.

PeoPay

PeoPay to metoda płatności, która jest udostępniana przez Bank Pekao. Aby móc dokonać w ten sposób transakcji należy zeskanować kod QR, który powinien wyświetlić się na ekranie telefonu. Kolejnym krokiem jest zatwierdzenie płatności w specjalnej mobilnej aplikacji udostępnianej przez bank.

Pay-by-link

To bardzo popularna forma płatności, wystarczy kliknąć w ikonę swojego banku i zalogować się podając dane, jak przy standardowym logowaniu do bankowości elektronicznej. Naszym oczom powinien ukazać się wypełniony formularz płatności, następne zatwierdzamy transakcję za pomocą sms-a.

Blik

Jest to metoda płatności, która polega na wpisaniu sześciocyfrowego kodu. Blik jest udostępniamy przez takie banki jak: ING Bank Śląski, Santander Polska, Alior Bank, Millenium, Velo Bank, mBank.

E-portfel MasterPass

Cyfrowy portfel MasterPass to bardzo praktyczne rozwiązanie, z którego mogą korzystać klienci takich banków jak: Raiffeisen Polbank, Banku Zachodniego WBK i BGŻ BNP Paribas. Podpięcie kart MasterCard umożliwia płatność kartą, tyle że w tym wypadku nie ma potrzeby przepisywania danych osobowych oraz numeru karty płatniczej do formularza płatności.

Płatności online to bardzo wygodne rozwiązanie, należy jednak mieć na uwadze to, że wraz z rozwojem nowoczesnej technologii powstaje też coraz więcej zagrożeń związanych z cyberprzestępczością. Niestety wykradanie danych oraz haseł do kont bankowych zdarza się coraz częściej, dlatego należy być ostrożnym oraz raz na miesiąc zmieniać hasła dostępu.

Sprawdź także zestawienia:
Eksperci kredytowi 2023
Kredyty konsolidacyjne 2023
Kredyty hipoteczne 2023
Kredyty gotówkowe 2023

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+