Znajdź najtańszy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy lub chwilówkę z F.EDU.PL

Oszczędzanie małych kwot ma sens?

Oszczędzanie jest ważne, trzeba odkładać pieniądze, warto posiadać oszczędności na czarną godzinę, żeby później się nie zadłużać. Niestety wiele osób wychodzi z założenia, że oszczędzanie jest zarezerwowane tylko dla najbogatszych ludzi, którzy zarabiają dużo pieniędzy. Z badań przeprowadzonych przez TNS Polska wynika, że regularnie oszczędza zaledwie 2% Polaków, pozostali nie posiadają żadnych zaskórniaków, albo odkładają pieniądze tylko od czasu do czasu. Budowanie bezpieczeństwa finansowego, to proces niezwykle żmudny i wymagający od nas samodyscypliny. Jeżeli za pierwszym razem nie uda nam się osiągnąć wyznaczonego celu, nie należy się poddawać. Odkładania pieniędzy można się nauczyć, to nawyk, który bez wątpienia można wypracować.

Uporządkuj swoje wydatki

Wiele osób kompletnie nie panuje nad swoim domowym budżetem, bardzo często nie wiemy na co wydajemy pieniądze i ile. Tymczasem po dokładnym przeanalizowaniu wydatków, może okazać się, że ponosimy dużo niepotrzebnych kosztów, które moglibyśmy spokojnie zredukować. Jeżeli płacimy za konto bankowe, duży abonament telewizyjny czy telefoniczny, spróbujmy poszukać korzystniejszych ofert, na pewno znajdziemy takie, które będą korzystniejsze. Wiele osób wyrzuca swoje pieniądze w błoto, płacąc za usługi, z których i tak w ogóle nie korzysta, albo korzysta sporadycznie. Pamiętajmy, że nawet z niewielkich kwot, z czasem uzbiera się spora suma pieniędzy.

Odpowiednie podejście

Jeżeli wydaje się nam, że odkładanie małych kwot nie ma najmniejszego sensu, to jesteśmy w dużym błędzie. Czy milion bez grosza, byłby milionem? Każdy grosz jest ważny, dokładając pieniądze regularnie, po dłuższym czasie będziemy mogli pochwalić się całkiem sporą kwotą oszczędności. Podejście jest bardzo ważne, przy czym nie każdy jest tak zdyscyplinowany od samego początku. Aby nauczyć się oszczędzać potrzeba czasu i samozaparcia, jednak można się tego nauczyć i gromadzić pieniądze na czarną godzinę z sukcesem.

Inwestowanie oszczędności

Gdy po pewnym czasie uzbieramy dość pokaźną sumę, warto pomyśleć nad odpowiednim produktem finansowym, który mógłby pomóc nam pomnażać oszczędności. Konto oszczędnościowe będzie dobrym rozwiązaniem na początek, gdyż można zacząć oszczędzać praktycznie od zera. Równie dobrym rozwiązaniem będzie lokata bankowa, która jest obarczona niewielkim ryzykiem, a przynosi stały zysk, tyle że w tym wypadku nasze pieniądze pozostaną na czas trwania umowy zamrożone.

Sprawdź także zestawienia:
Eksperci kredytowi 2023
Kredyty konsolidacyjne 2023
Kredyty hipoteczne 2023
Kredyty gotówkowe 2023

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+