Znajdź najtańszy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy lub chwilówkę z F.EDU.PL

Czym są fundusze venture capital?

Fundusze venture capital są rodzajem inwestycji o bardzo wysokim ryzyku. Cechuje je to iż nastawiają się na zysk nie z działalności produkcyjnej danego przedsiębiorstwa, a z jego wartości. W skrócie polega to na tym, że inwestor dostarcza danej spółce środki finansowe w zamian za jej udziały. Czas trwania takiej inwestycji jest z góry określony i zazwyczaj trwa od trzech do co najwyżej siedmiu lat. Oznacza to, że wspomagana w ten sposób spółka nie musi się martwić, że w razie gdyby jej sytuacja w tym czasie się pogorszyła to inwestor wycofa pieniądze, ponieważ warunki z tym związane zostają także określone w umowie. Tego typu inwestycje są bardziej ryzykowne od innych ponieważ dotyczą spółek, które dopiero się rozwijają lub niedawno rozpoczęły swoją działalność. Z drugiej strony w razie gdyby dana firma chciała zrealizować konkretny projekt musi najpierw przekonać do jego słuszności inwestora.

Fundusze tego typu mogą finansować działalność spółek w dwojaki sposób. Bezpośrednio, czyli poprzez wykupienie udziałów od razu od inwestorów, oraz pośrednio za pośrednictwem odpowiednio wykwalifikowanych instytucji.

Fundusze te są ciekawą opcją inwestowania, jednak nie są one dostępne dla każdego. Przede wszystkim trzeba dysponować odpowiednio wysoką sumą pieniędzy. Poza tym jest to oferta skierowana do osób posiadających dużą wiedzę na temat inwestycji i zarządzania, jak i odpowiednio wysokie doświadczenie. Jeśli chodzi o spółki korzystające z tego typu finansowania jest to dla nich z pewnością duża szansa dająca możliwość rozwoju.

Sprawdź także zestawienia:
Eksperci kredytowi 2023
Kredyty konsolidacyjne 2023
Kredyty hipoteczne 2023
Kredyty gotówkowe 2023

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+