Znajdź najtańszy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy lub chwilówkę z F.EDU.PL

Czym jest kredyt i jak się o niego ubiegać?

Coraz większa grupa współczesnego społeczeństwa marząc o zrealizowaniu zaplanowanych inwestycji poszukuje zewnętrznego wsparcia w placówkach bankowych. Dziś nie tylko kupujemy mieszkanie, samochód czy telewizor korzystając z kredytu bankowego ale w wielu przypadkach pozyskaną gotówkę przeznaczamy na wydatki bieżące.

Czym tak naprawdę jest kredyt? Kredyt jest klasyczną formą zobowiązania finansowego zaciągniętego w placówce bankowej, którego zwrot następuje zazwyczaj w miesięcznych ratach w okresie określonym zapisami umowy. Zwrot dotyczy nie tylko wartości samej pożyczonej gotówki ale również naliczonych opłat za obsługę kredytową oraz wartość odsetek uzależnionych od stopy procentowej jaką zaproponuje bank.

Dla osób, które jeszcze nigdy nie korzystały z bankowego wsparcia, wnioskowanie o kredyt wydaje się dość trudnym do przebrnięcia procesem, który nie zawsze kończy się oczekiwanym sukcesem. O udzieleniu przez bank kredytu w pierwszej kolejności decyduje uzyskanie wymaganego scoringu czyli pozytywnej oceny wiarygodności osoby, która chce zaciągnąć zobowiązanie finansowe. Na ocenę składa się kilka czynników, do których między innymi należy wiek ewentualnego kredytobiorcy, jego stan cywilny, dotychczasowa historia kredytowa, wysokość miesięcznego wynagrodzenia, rodzaj zatrudnienia a nawet wykształcenie lub miejsce zamieszkania.

Osoby, które po raz pierwszy ubiegają się o kredyt w banku nie mogą wykazać się prawidłową historią kredytową co w wielu przypadkach utrudnia im przebrniecie przez obowiązujące procedury. Dlatego wniosek warto składać w banku, w którym kredytobiorca korzysta z konta osobistego, na jakie wpływa jego miesięczne wynagrodzenie. Może to znacznie zwiększyć wiarygodność przyszłego kredytobiorcy a nawet często zmniejszyć formalności związanie z udzielaniem pierwszego w życiu zobowiązania finansowego. Jeszcze przed złożeniem pierwszego wniosku warto razem z karierą zawodową zacząć budowę swojej pozytywnej historii kredytowej. Pierwszym krokiem może być pozyskanie karty kredytowej, która regularnie będzie spłacana bądź zakup nawet drobnego sprzętu AGD na raty. Pojawienie się w BIK z pozytywną historią zwiększy szansę na możliwość skorzystania ze wsparcia bankowego.

Sprawdź także zestawienia:
Eksperci kredytowi 2023
Kredyty konsolidacyjne 2023
Kredyty hipoteczne 2023
Kredyty gotówkowe 2023

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+