Znajdź najtańszy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy lub chwilówkę z F.EDU.PL

Niezależność finansowa a emerytura

Niezależność finansowa, kto o niej nie marzy. Wielu z nas żyje nadzieją, że na emeryturze będzie lepiej, ale czy faktycznie tak jest? Cóż wystarczy się przyjrzeć statystkom, które mówią o tym, że średnia wysokość emerytury jest przynajmniej o połowę niższa od średniej wysokości zarobków. Problem polega na tym, że wiele osób nie otrzymuje nawet tej „średniej”, a znacznie mniej. W takim wypadku trudno nawet marzyć o niezależności finansowej, gdy ledwie starcza nam na opłaty.

Niektórzy przyszli emeryci liczą jeszcze na pieniądze z tak zwanych Otwartych Funduszy Emerytalnych. Szkopuł polega jednak na tym, że tak naprawdę nie wiadomo kiedy te środki będą wypłacane i ile ich w ogóle będzie. Co więc zrobić, aby w przyszłości móc się cieszyć emeryturą?

Jednym ze sposobów na satysfakcjonujący dochód jest regularne oszczędzanie. Nie potrzeba tu olbrzymiego nakładu środków. Wiele instytucji ma w swojej ofercie produkty związane z regularnym inwestowaniem, przy których minimalny początkowy kapitał wynosi około dwustu złotych. W tym przypadku musimy być bardzo konsekwentni w swoich działaniach.

Kolejną ciekawą propozycją na powiększenie emerytury polega na kupowaniu mieszkań, które przeznaczamy do wynajęcia i w ten sposób osiągamy dodatkowe dochody. Tutaj musimy jednak pamiętać, że im więcej mieszkań wynajmujemy tym więcej będzie nas to kosztowało pracy związanej z zarządzaniem nimi.

Oba te sposoby wymagają bardzo długiego czasu, aby zyski z nich były faktycznie satysfakcjonujące. Dla mniej cierpliwych i nie bojących się ryzyka jest jeszcze jedno wyjście, czyli aktywne inwestowanie na giełdzie. Dzięki temu możemy faktycznie w bardzo szybki sposób osiągnąć wysokie zyski, musimy się jednak liczyć także z tym iż możemy stracić. Na początek musimy też posiadać dość spory wkład własny, do kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Sprawdź także zestawienia:
Eksperci kredytowi 2023
Kredyty konsolidacyjne 2023
Kredyty hipoteczne 2023
Kredyty gotówkowe 2023

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+