Znajdź najtańszy kredyt mieszkaniowy, gotówkowy lub chwilówkę z F.EDU.PL

Fundusze hedgingowe

Cechą charakterystyczną funduszy hedgingowych są niekonwencjonalne i bardzo ryzykowne metody inwestowania. Ich główny cel to zarabianie bez względu na to czy na rynku panuje hossa czy też bessa. Posiadają bardzo dużą swobodę inwestowania, dzięki czemu lokują pieniądze tam gdzie standardowe fundusze nie docierają. Jest to jednak obarczone ogromnym ryzykiem. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź jest prosta. Większość z nich nie podlega tak surowemu prawu jak zwykłe fundusze, ponieważ stanowią one osobne spółki i na dodatek często są zarejestrowane w krajach będących tak zwanymi „rajami podatkowymi”. W związku z czym nie mają praktycznie żadnych ograniczeń.

Tak duże zyski jakie można osiągnąć dzięki funduszom hedgingowym z pewnością skusiłyby wielu, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić. Bardzo często aby móc inwestować w ten sposób trzeba dysponować odpowiednią kwotą wynoszącą przynajmniej milion dolarów. Nie jest więc to usługa skierowana do „przeciętnego Kowalskiego”. Poza tym decydując się na taki krok powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego jak duże ryzyko ciąży na tego typu inwestycjach, dlatego też nasz wkład powinien stanowić zaledwie część całego naszego majątku.

W Polsce nie ma typowych funduszy hedgingowych ze względu na surowe przepisy prawa. Możemy korzystać ze zbliżonej formy jaką są fundusze alternatywne. Wkład jaki musimy wyłożyć również nie jest tak wysoki, sięga on bowiem kilku tysięcy złotych. Tego typu fundusze faktycznie mogą nam przynieść bardzo duże zyski, ale wystarczy jedna nieprzemyślana decyzja abyśmy równie wiele stracili. Z pewnością są to metody dla ludzi niebojących się podjęcia ryzyka.

Sprawdź także zestawienia:
Eksperci kredytowi 2023
Kredyty konsolidacyjne 2023
Kredyty hipoteczne 2023
Kredyty gotówkowe 2023

Kredyt hipoteczny nr 1SPRAWDŹ
+